24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

ВИДЕО: Објавена снимка од настанот во Ново Лисиче – кој ја погоди цела Македонија

Македонија е во шок, откако во медиумите се појави вест за настанот во Ново Лисиче, каде младите треба да се дружат и да покажат меѓусебно разбирање.

Од полицијата информираат дека 35 минути по полноќ во СВР било пријавено дека на ул.„Февруарски поход“ во скопската населба Лисиче имало расправија меѓу неколку лица со А.Т (18), кој бил во друштво со К.Д (17), која продолжила и со физичка пресметка.

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

– Во еден момент А.Т. извадил нож и му нанел повреди на Н.Х.(17), кој со визоло на Итна медицинска помош бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, каде што починал, појаснија од МВР.

Полицијата го пронашла и привела А.Т. и работи на расчистување на случајот.

„Независен весник“ објави и снимка од тепачката која претходела на убиството, снимена од околните згради.

Целата вест прочитајте ја на Независен.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави