fbpx
22.8 C
Skopje

Мицкоски: Му нудат милост на Кичеец за да даде исказ дека му дал пари на Мицко

АКТУЕЛНО

Сакаат да го вовлечат Мицко во оваа рашомонијада, дека Зоки Кичеец му дал на Мицко пари. Вака одговори на новинарско прашање лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес конференција.

– Со понуда за милост да даде ваков исказ. Дајте доказ дека тоа се случило и јас доброволно во затвор ќе се пријавам – рече Мицкоски.

Светот во кој живее Заев не е истиот во кој живее народот, вели Мицкоски додавајќи дека народот е заробеник на криминалот на Заев.

Додава дека народот знае дека ништо нема да се промени и народот ќе каже доста е на следните предвремени парламентарни избори.

– ВМРО започна со рушење на неодговорната власт, не се исклучени протести и демократски алатки како отпор за „октопод-куфер” Владата, вели тој додавајќи дека одговорност мора да има.

Секој кој се огрешил на законот и тие кои злоупотребиле народни пари, мала ќе им биде Македонија да се сокријат, порача Мицкоски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -