fbpx
0.8 C
Skopje

Русковска ќе одржи пресконференција во 14:00 часот за да информира за приведеното лице Катица Јанева

АКТУЕЛНО

По налог на на обвининителството за организиран криминални корупција денеска е приведено лицето К.Ј, потврдија за Сител од МВР.

Сите останати информации за случајот ќе ги соопшти обвинителството, информираат од МВР.

Од Јавното обвинителство на Република Северна Македонија за 14 часот најавија прес конференција во врска со предметот во јавноста познат како „Рекет“.

На пресконференцијата ќе присуствуваат Јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љубомир Јовески, првиот заменик на републичкиот јавен обвинител Лилјана Спасоска и Основниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска.

Извор: Сител телевизија

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -