12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

12. годишниот Марко ја објави новата цел: На Голема Богородица ќе пливам од Охрид до Св. Наум, преку Струга назад до Охрид

13 годишниот Марко Пејчиновски минатата година направи голем подвиг откако за девет часа го преплива Охридското езеро.

Конечно, сакам и јас нешто да објавам на мојата фан страна. После испливани преку 1000 км, напорни тренинзи, нервози, препреки, ветришта, браној, дожд, ладно и топло време, ОФИЦИЈАЛНО ви кажвам дека на празникот ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА, јас ке пливам од Охрид до Св. Наум, преку Струга назад до Охрид.

Се глеаме на целта. Господ да ни поможит, мене и на сите!

П.С. Поздрав од мама, ве чекат на нервно, да ја посетите со сок и чоколада, без гаранција дека ќе ве препознајт.

Ова е новиот фејсбук статус, нова цел на македонскиот Марко Пејчиновски детето кое има доживеано инфракт на коска на долните екстремитет.

Ова покажува дека упорноста, љубовта кон тоа што го сакаме можеби да биде најголем мотив, предизвик и причина зошто не смееме да се откажеме од нашите соништа! Браво Марко, цела Македонија е со тебе!

Здраво,Конечно, сакам и јас нешто да објавам на мојата фан страна. После испливани преку 1000 км, напорни тренинзи,…

Posted by Marko Pejchinovski on Wednesday, August 21, 2019

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави