fbpx
18.8 C
Skopje

Јанева ќе ја испрати мајка си кон своето вечно почивалиште

АКТУЕЛНО

Утрово во Гевгелија почина мајката на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева вечерва доби 30 дена притвор како третоосомничена во „Рекет“.

Сепак, на обвинителката која од вечерва ќе биде сместена во притворското одделение во Шутка, утре ќе и биде обозможено да присуствува на погребот на својата мајка.

Таму ќе замине во полициска придружба.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -