fbpx
11.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Автобус на ЈСП во движење целиот во оган – ова се деталите

АКТУЕЛНО

Автобус на Јавното сообраќајно претпријатие се запали утринава во населбата Ѓорче Петров. Од она што може да се види на снимката, густ чад се шири низ населбата.

Од ЈСП Скопје информираат дека на лице место е внатрешна контрола и се утврдуваат причините за несреќата, најважно е што нема повредени патници.

Се работи за автобус со број 5 кој сообраќа на релација од Дексион кон Ново Лисиче.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -