fbpx
0.8 C
Skopje

Јанева не е во „хашка“ соба за да не може да се сретне со Боки 13

АКТУЕЛНО

Специјалната обвинителка Катица Јанева не е сместена во хашкото одделение во затворот Шутка за да нема контакт со другите осомничени лица од случајот „Рекет“, пренесува Плусинфо.

Управата на затворот појаснува дека тоа е стандардна процедура и дека Јанв денеска била и на здравствен прегед.

Таа вчера доби притвор во трење од 30 дена за случајот „Рекет“ поради злоупотреба на службена положба.

Повеќе: Вечер ќе заседава Централниот одбор на СДСМ

сдсм

Централниот одбор на СДСМ ќе заседава вечерва, информираат денеска од партијата. Како што е соопштено, седницата е редовна, а по неа за заклучоците и одлуките на Централниот одбор, ќе биде дадена изјава.

Нема информација кои се точките на дневен ред, но се претпоставува дека ќе се дискутираат и актуелните случвања до аферата „Рекет“.

Седницата на Централниот одбор на СДСМ ќе почне во 18 часот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -