fbpx
0.8 C
Skopje

Се огласи некогашниот прв човек на А1 телевизија Рамковски и кажа дали телевизијата ќе проработи повторно

АКТУЕЛНО

Сопственикот на поранешната А1 телевизија, Велија Рамковски, во изјава за Пресинг ТВ ги негира натписите во некои медиуми дека телевизијата наскоро повторно ќе се отвори. Вели дека кампањата и воведувањето на новиот бренд и ребрендирањето во А1 на телекомуникацискиот оператор ВИП нема врска со телевизијата.

Тоа нема врска со телевизијата А1 иако е добра анкета и показатал колку на граѓаните навистина им фали телевизијата“, вели Рамковски во изјава за Пресинг ТВ.

Рамковски во изјавата вели дека се прават максимални напори за враќање на телевизијата на ТВ екраните, истакнувајќи дека истата им недостасува на граѓаните.

Целата изјава за Пресинг ТВ можете да ја прочитате ОВДЕ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -