fbpx
16.8 C
Skopje

Тони голем си: Синоќа настапи пред бројна публика – а настапот го посвети на незаменливиот Тоше

АКТУЕЛНО

Тони Цетински синоќа имаше настап на „Music Week festivalu“ во соседна Србија, а како што самиот истакна, својот настап го посвети на нашиот Тоше Проески, негов голем пријател и колега со кој го снимија дуетот „Лагала нас мала“.

Пред почетокот на настапот, Тони Цетински дури три пати го променил списокот со песни, при што имаше неверојатен настап кој ја воодушеви домашната публика.

Цетински истакна дека пред секој настап пие вино или џин тоник, но ништо посебно не бара, односно нема претерани барања околу своите почетоци.

На прашање од новинарка дали ќе му посвети една песна на Тоше Проески, тој рече:Сите концерти се посветени на него, не само песна, сите концерти.

ВИДЕО: ТУКА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -