fbpx
0.8 C
Skopje

Кралицата Елизабета II се пожалила од хеликоптерите на Трамп

АКТУЕЛНО

Британската Кралица Елизабета II се пожалила, дека хеликоптерите на американскиот претседател Доналд Трамп ја уништиле тревата пред Бакингемската палата.

Поплаката ја примил австралискиот премиер Скот Морисон, а кралицата на шега му рекла: Само погледнете го мојот тревник, уништен е. Во месец јуни првиот човек на САД ја посети Велика Британија, а неговите хеликоптери успеале да остават трага на прекрасниот тревник пред Бакингемската палата.

Фото

Неговата посета беше проследена со протести на Островот, пренесуваат тамошните медиуми.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -