15.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Оровил е „град на духови“ – Опасноста од браната сеуште постои (ВИДЕО)

По евакуирањето на повеќе од 200.000 луѓе од регионот околу градот Оровил во Калифорнија поради страв од попуштање на најголемата брана во САД, властите во Америка се пооптимистични дека можат да се спречи да не дојде го преголема катастрофа.

Сепак опасноста за нејзино попуштање, сеуште постои. Градот под браната е испразнет. Во Оровил деновиве неможе да се види ниту еден човек, дуќаните се затворени. Бензинските пумпи се целосно испразнети и затворени со жолти ленти. Слободно може да се каже дека градот наликува на „град на духови“.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави