fbpx
4.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Сопственикот на телевизијата Рамковски: А1 телевизија ќе се отвори

АКТУЕЛНО

По 8 години затвор и 2 години на слобода, Велија Рамковски, сопственик на А1 ТВ, во интервју за НОВА, за првпат одлучи да зборува пред камерата на НОВА ТВ.

Во интервјуто за деновите во затвор, за семејните драми, но и многу актуелното прашање деновиве – ќе се реактивира ли затворената А1 ТВ.

Раскажува за чувствата во затвор, за Груевски, за универзалната правда… но најмногу зборува со оптимизам за државатa, за ЕУ и НАТО, за перспективите, за Заев и отворената врата кон ЕУ и што е она што треба сега да се сработи на тој пат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -