11.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Едноставен трик со кој ќе ги отстраните гребнатините од вашиот телефон

Ви откриваме ефикасен трик, кој многу бргу ќе ги отстрани непријатните гребаници на вашиот телефон.

Се што Ви е потребно е прашак за пециво, малку вода и еден сад во кој ќе ги мешате состојките. Помешајте ја смесата додека не стане еднаква, а потоа нанесете ја на парче ткаенина и со кружни движења нанесувајте ја на оштетениот дел од телефонот.

Потоа со крпа полирајте го телефонот.

Пробајте го овој едноставен трик и ќе бидете задоволни од резултатот.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави