Sun. Oct 1st, 2023

По кратка расправија меѓу две лица, настанала тепачка во казино во Ново Село, информира МВР.

Синоќа во 05:15 часот во Полициското одделение Ново Село било пријавено дека во казино во село Ново Село, по кратка расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Б.Н. од село Дражево и Д.Н. Полицијата работи на расчитување на случајот.

Повеќе содржини: Регулаторна комисија за енергетика утре напладне ќе ги соопшти новите цени на горивата, кои ќе важат од полноќ.

Со последната промена минатата недела цените на бензинот и дизелот се зголемија.

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголеми за 0,50 ден/лит во однос на цената утврдена со Одлуката од 10.09.2019 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 69,50 ден/лит. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемија за 1,00 ден/лит во однос на цените утврдени со Одлуката од 10.09.2019 година, и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 67,50 ден/лит, малопродажната цена на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 62,50 ден/лит, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 52,50 ден/лит.

Останува утре да видиме дали не очекува намалување или уште едно зголемување на цените.

2 thought on “Кратко се карале, па се степале во казино во Ново Село”
  1. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Leave a Reply

Your email address will not be published.