18.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

Мухамед Зекири: Во Македонија ќе има ЖИВОТ, нема да има војна!

Откако претходно, на својот Фејсбук профил, актерот Владо Јовановски напиша дека ќе има нова војна, членот на ИК на СДСМ Мухамед Зекири на својот Фејсбук профил вели дека е редно време Миленко и Владо Јовановски да се испотепаат меѓу себе, нагласувајќи дека во Македонија ќе има живот, а не војна.

поврзани објави

Последни објави