15.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

16. години од конфликтот во 2001 – Ахмети се поклони на двоглавиот орел

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска ја потсети јавноста дека нема рок до кога тој и неговата партија треба да донесат одлука за евентуалната коалиција со СДСМ.

Како што најави тој денес, на одбележувањето на 16. години од конфликтот во 2001 година, одлуката е многу тешка, бидејќи се анализираат сите аспекти и детали од предлогот на СДСМ.

Како што пренесува Телевизија 24, Ахмети денес се поклонил пред споменикот „Двоглав орел“, а од потпретседателите не се појавил никој, иако беше најавено дека ќе присуствуваат со цел да се демонстрира единство.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави