15.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Истрагата заврши: Ништо сомнително не е пронајдено во евакуираниот авион

Истрагата околу евакуираниот авион на турската компанија „Туркиш ерлејнс“ докажа дека во авионот не пронајдено ништо сомнително.

Авионот денес беше евакуиран пред полетување на релација Истанбул – Торонто, бидејќи во еден од тоалетите беше пронајдена порака на ѕидот на која пишуваше „Бомба за Торонто“.

Леталото веднаш беше вратено на паркингот, а авиокомпанијата наведе дека веднаш започнало спроведување на безбедносни процедури во леталото.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави