fbpx
35.8 C
Skopje

СДСМ: Ќе има целосен реизбор на судиите

АКТУЕЛНО

Ќе има целосен реизбор на судии. Судиите ќе работат во заштита на граѓаните, а не по партиски директиви како досега, најавуваат од СДСМ.

 „Сите обиди на криминалците, и надежи, дека може да ја избегнат правдата се јалови.
Порачуваме на институциите, да не се вовлекуваат во заштита на криминалната власт во заминување, која не избира кого ќе повлече со себе, во паниката од промените што доаѓаат“, се вели во соопштението од СДСМ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -