fbpx
34.8 C
Skopje

Предавство во Реал Мадрид: Ѕвездата на „кралевите“ пред трансфер во Барселона?

АКТУЕЛНО

Како што пренесуваат шпанските медиуми, играчот за врска на Реал Мадрид, Иско, не е задоволен од минутажата која ја добива во тимот, па и самиот тој донел одлука на крајот од сезоната да го напушти „кралскиот“ клуб.

„Уморен од седење на клупа, Иско одлучи да ги напушти „кралевите“ на лето. Не постојат шанси тој да го продолжи договорот“, пишува Мундо Депортиво, и открива дека тој е Барселона е главен фаворит за неговите услуги.

https://twitter.com/reezitv/status/833959098429288448?ref_src=twsrc%5Etfw

Иско кој долго време е симпатизер на Барселона сега конечно има шанса да му се оствари сонот од детство, а доколку премите во редовите на тимот од Каталонија тој ќе биде 13. играч кој од Реал, заминал во Барселона после: Самуел Ето, Перез, Гарсија Лара, Луис Енрике, Просинечки, Липатеги, Хаџи, Амадор, Милер, Переда, Перез, Лизарига.

Покрај Барселона, интерес за овој фудбалер постои и од Јувентус, Челси, Манчестер Јунајтед и Милан.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -