32.8 C
Skopje
Tuesday, July 16, 2024

Трамп: Ќе го изградиме ѕидот кон Мексико многу порано од планираното

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави синоќа дека изградбата на ѕидот кон Мексико ќе почне многу порано од планираното.

Изјавата американскиот претседател Доналд Трамп ја даде на еден собир на конзервативци.

Тој додаде дека ќе се погрижи и ќе се фокусира на тоа да да ги протера лошите луѓе од САД.

Во меѓувреме, мексиканскиот министер за внатрешни работи Мигел Анхел Осорио Чонг истакна дека неговата земја нема да го прифати депортирањето на луѓе од САД доколку не се мексикански државјани.

поврзани објави

Последни објави