fbpx
35.8 C
Skopje

ВИДЕО: Продолжува да ги тресе мрежите во Италија, нов гол на Несторовски!

АКТУЕЛНО

Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски продолжува да ги тресе мрежите на тимовите во Серија А, последна жртва е Сампдорија.

Во натпреварот кој се игра во моментот на Сицилија, Палермо води со 1:0, благодарение на голот на Несторовски од белата точка, кој го изведе силно и воопшто не му дозволи на противничкиот голман да интервенира.

https://www.youtube.com/watch?v=cxjOxHjXaPY

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -