30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

ФСП: Груевски место да плаче и да глуми жртва, да си поднесе веднаш оставка!

„Форумот на слободоумни патриоти најостро го осудува обидот на врхушката преку малтретирање на членството да се спаси од злоделата кои ги има направено. Организираното потпишување на членовите, најчесто административци, за присуство на протест е груб обид на притисок и мора да престане.

Го повикуваме лажниот патриот Груевски место што плаче и глуми жртва по провладините медиуми, да си поднесе веднаш оставка и да ја ослободи партијата која ја има узурпирано со една мала неморална криминална банда. Оставката на Груевски и криминалното раководство кое го предводи ќе значи одлободување и демократизирање на партијата, а со тоа ќе се отвори пат кон победа на следните избори.

За крај, го повикуваме чесното членство да не подлегнува на притисоци и лагите кои ги сее врхушката и нејзините пајташи. На Македонија во овој момент не и треба дестабилизација и црни сценарија“, се вели во соопштението на ФСП.

поврзани објави

Последни објави