4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

ФОТО: Прободениот малолетник кај Народна банка на Ургентен центар, нападнат од Албанци – затоа што е Македонец?!

Втор ден како траат протестите „За заедничка Македонија“, а вечерва се случија низи инциденти во Скопје. Оној кај Народна банка не е познато дали е поврзан со настаните пред Собрание и Влада.

На автобуска станица кај Народна банка настанала физичка пресметка помеѓу две групи, а најлошо поминал 16. годишниот син на градоначалникот на Општина Чучер Сандево, Јован Пејковски.

Според објавата на новинарката Милка Смилевска на социјалните мрежи, фотографијата од момчето што лежи е направена во моментот, тој се наоѓа на Ургентен.

„Македонец претепан среде Скопје на автобуска постојка од млади Албанци како реакција што млада девојка Албанка и ја тргнаа шамијата од глава и ја навредуваа пред неколку дена. Ни крив ни должен лежи со фрактури. Доста сеете омраза, доста“, напиша Смилевска.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -