21.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

ФОТО: Студентскиот „Кузман Јосифовски Питу“ преплавен со македонски знамиња!

Необично утро за студентите во студентскиот дом „Кузман Јосифовски Питу“. Имено, наместо обичен ден со кафе во рака, утрово дел од студентите во студентскиот дом „Кузман Јосифовски Питу“ беа забележани како ги истакнуваат македонските знамиња.

Во текот на вчершаниот протестен марш, од граѓанската иницијатива „За Заедничка Македонија“ повикаа да се истакнат македонските знамиња како симболичен гест за унитарна граѓанска Заедничка Македонија!

 

поврзани објави

Последни објави