35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Заев: Европската унија останува посветена на иднината на Република Македонија!

По средбата со високата претставничка за надворешна политика на ЕУ, лидерот на СДСМ во изјава за медиумите истакна дека оваа посета е од особено значење за Република Македонија.

„Посетата на високата претставничка на надворешна политика на ЕУ претставува сериозна поддршка на европските перспективи на нашата земја. Среќни сме што ЕУ останува посветена на иднината на Република Македонија. 67 мандати се нормален демократски основ за давање на мандат“, вели Заев.

Лидерот на СДСМ порача дека остануваат посветени на изнаоѓање брзи, но мудри одлуки.

Тоа од нас го очекуваат граѓаните, но и ЕУ“ нагласи Заев.

поврзани објави

Последни објави