fbpx
22.8 C
Skopje

ФОТО: Граѓаните од „За Заедничка Македонија“ бараат попис!

АКТУЕЛНО

Во текот на вчерашниот протестен марш, граѓаните преку порака повикуваат во Македонија да се направи попис на населението.

„Сакаме попис во Македонија“ гласи една од пораките кои беа забележани на вчерашниот марш на иницијативата „за заедничка Македонија“.

Пописот во 2002 година е последниот спроведен попис во Република Македонија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -