35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Избувна пожар во сендвичара во студентскиот дом „Стив Наумов“

Избувна пожар во сендвичара во студентскиот дом „Стив Наумов“. Неофицијално причина за пожарот се греалките кои биле оставени да работат и покрај тоа што немало никој во сендвичарата.

Командантот на противпожарната бригада на град Скопје, Ѕвонко Томески, изјави дека пожарот е локализиран.

„Веднаш по избувнувањето на пожарот екипа на Противпожарната бригада составена од едно возило и пет пожарникари излезе на терен и за брзо време успеа да го локализира пожарот“, изјави Томески за МИА.

поврзани објави

Последни објави