37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

Силен земјотрес во североисточна Јапонија

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени по Рихтер беше регистриран во јапонската префектура Ибараки. Тоа го информираше националната метеоролошка агенција, цитирана од ТАСС,

Потресот е регистриран во североисточниот дел на земјата. Нема опасност од цунами.

поврзани објави

Последни објави