fbpx
26.8 C
Skopje

ВИДЕО: Навивачите на Наполи со жесток пречек за „кралевите“

АКТУЕЛНО

Во вторник со почеток во 20:45 часот ќе се одигра реванш средбата од осминафиналето во Лигата на Шампионите, каде силите ќе ги одмерат Наполи и Реал Мадрид.

Во Неапол голем број на граѓани живеат за повторно славен и успешен Наполи, а токму оваа сезона им гостува еден од најголемите фудбалски клубови во историјата – Реал Мадрид.

Поради тоа, навивачите на Наполи ги пречекаа „кралевите“ со стил. Околу 700 навивачи им посакаа добредојде во „пеколот“ на играчите на Реал Мадрид.

https://twitter.com/UltraSuristic_/status/838799128691892224

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -