fbpx
17.8 C
Skopje

Во Србија започнаа проверки на оперативните способности на српската војска!

АКТУЕЛНО

По наредба на претседателот Томислав Николиќ и министерот за одбрана Зоран Ѓорѓевик, вчера започна проверка на оперативните способности на дел од единиците на српската војска.

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека тоа е вообичаена проверка на војската и ништо повеќе од тоа.

„Тоа е вообичаена проверка, се спроведува согласно плановите кои ги имаме. Тоа е сосема нормално и ништо повеќе од тоа“, рече Вучиќ на прес-конференција на Копаоник.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -