30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Заскитан куршум рани малолетник од Стајковци

Во раните утрински часови, во скопското село Брањарцим, 17. годишен малолетник од село Стајковци бил погоден од заскитан куршум.

Куршумот му нанел огнострела рана во пределот на десната натколеница, поради што веднаш бил однесен во болницата „Св. Наум Охридски“.

Од таму е санирана повредата, но лицете е задржано на понатамошно лекување. Од СВР Скопје најавија дека се преземени сите чекори за расчистување на овој случај.

поврзани објави

Последни објави