30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

ВИДЕО: Навивачи на Тотенхем провоцираа, хулиганите на Милвол им вратија на свој начин

Денес во рамките од ФА Купот во Англија, Тотенхем во четвртфиналето го надигра тимот на Милвол и забележа убедлива победа од 6:0.

Сепак, навивачите на Милвол се познати како едни од најголемите хулигани на Островот, а тоа се докажа и на пред почетокот на дуелот со Тотенхем.

Двајца фанови на Тотенхем се обидоа да ги испровоцираат навивачите на Милвол, но не поминаа славно. Погледнете што се случи…

Nekoliko vas poslalo nam je ovaj klip…Klasičan nokaut špic – brada 🙂

Posted by Engleski fudbal on Sunday, March 12, 2017

поврзани објави

Последни објави