30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

ФОТО: Горан Драгиќ доживеа тешка повреда

Словенскиот кошаркар и член на Мајами Хит доживеа тешка повреда во дуелот против Торонто Рапторс.

Тој заработи силен и остар удар во десната аркада и се здоби со контузија на орбиталната коска.

Словенецот се уште не може да гледа со повреденото око, пред се поради тоа што отокот е страшно голем.

„Ништо не гледам на десното око, целосно е затворено. Не можев да претпоставам дека ќе биде толку лошо. По прегледот докторот рече дека се ќе биде во ред. Ќе мора да бидам под терапија, за среќа не чувствувам никаква болка“, рекол Драгиќ

поврзани објави

Последни објави