fbpx
19.8 C
Skopje

ВИДЕО: Застрелано вооружено лице на парискиот аеродром „Орли“

АКТУЕЛНО

Полициските сили го евакуираа и затворија парискиот аеродром „Орли“ поради обид на напад врз воена патрола.

Инцидентот се случил околу осум часот и 30 минути откако непознат маж се обидел да го земе оружјето на еден војник, при што напаѓачот е смртно застрелан откако се обидел да избега кон еден од магацините на парискиот аеродром.

Од министерството за внатрешни на Франција, соопштија дека нема повредени граѓани.

Истрагата продолжува и се проверува дали напаѓачот носел експлозиви.

Аеродромската зграда е блокирана и веднаш се испратени специјални полициски единици.

Министерот за внатрешни работи Бруно Ле Ру се наоѓа на местото на настанот.

https://www.youtube.com/watch?v=NoTbGDdjrSg

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -