fbpx
33.8 C
Skopje

ФОТО: Се урива шеталиште на кејот во Скопје, граѓаните искажуваат револт

АКТУЕЛНО

Денес во 13 часот започна собирот пред „Холидеј ин“, каде група граѓани бараат да се прекине со уривање на шеталиштето на кејот „Кеј 13-ти ноември“ во Скопје.

За спас на шеталиштето се собраа поголема група на граѓани кои искажуваат револт и најавуваат дека се подготвени и на поголеми и порадикални портести.

Ситуацијата е тензична, а во овие моменти пристигна и полиција.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -