fbpx
28.8 C
Skopje

ВИДЕО: Луда прослава на Конте која долго ќе ја памети Премиер лигата

АКТУЕЛНО

Тимот на Челси ита кон титулата во Премиер лигата, а за тоа најзаслужен е Антонио Конте кој одлично го состави тимот и им даде огромна самодоверба на играчите.

Во денешното гостување кај Стоук „сините“ од Лондон славеа со 1:2, со што се зацврстија на првата позиција во однос на останатите тимови.

Лондонскиот тим до победа дојде благодарение на голот на Гери Кејхил во последните минути од средбата, а сето тоа знаеше како да го прослави Антонио Конте.

Веројатно една од прославите која долго ќе се памети во Премиер лигата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -