fbpx
35.8 C
Skopje

СДСМ со одговор: Груевски нема да ги држи граѓаните на тенок мраз, ќе има нова реформска Влада

АКТУЕЛНО

Откако од ВМРО-ДПМНЕ обвинија дека СДСМ гази по тенок мраз, следуваше и брз одговор од Бихаќка каде порачаа дека Груевски е оној што ги држи граѓаните на тенок мраз.

Во продолжение целото соопштение:

Програмата на новата реформска Влада ги гарантира унитарноста на Македонија и владеењето на правото и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните. Овој документ е видлив за сите, и за домашната и за меѓународната јавност, освен за Никола Груевски и соработниците на кои не им одговара зашто сакаат да ја продлабочат политичката криза.

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ на тенок мраз сака да ги стави граѓаните и државата, само за да се заштитат од одговорност за направените криминали и затоа поттикнуваат насилства и омраза.

Но Македонија оди напред. Ќе има и конститутивна седница, мандат за составување Влада и нова реформска Влада на граѓаните на Македонија. Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се должни да ја прифатат мнозинската волја. Мора да прифатат дека се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власта.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -