fbpx
15.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Pogled Makedonija

2 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Икарди повторно изоставен: Сампаоли потврди кој ќе патува на СП на местото на Ланцини

Репрезентацијата на Аргентирана се соочи со големи проблеми откако на вчерашниот тренинг, фудбалерот на Вест Хем, Мануел Ланцини се здоби со повреда на коленото. Со...

,,Железниот светилник’’ на Димитар Талев на сцената на Македонскиот Народен Театар

На 11 јуни , во Македонскиот Народен Театар ќе се изведе претставата ,,Железниот светилник’’ заснована на првиот роман од тетралогијата на извонредниот бугарски писател...

Latest news

- Advertisement -spot_img