fbpx
-3 C
Skopje

Повредата на Дембеле ќе донесе и една добра вест за Барселона!

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Новиот фудбалер на Барселона Дембеле немаше баш среќа на својот почеток во каталонскиот клуб. Тој доживеа тешка повреда поради која ќе отсуствува четири месеци надвор од терените.

Младиот Французин се повреди на саботниот натпревар против Гетаффе, а помалку неверојатно звучи информацијата дека неговото неколкумесечно отсуство носи и една позитивна вест за Барселона.

Дембеле ова лето пристигна во Барселона за 105 милиони евра, со можност Каталонците да доплатат на Борусија Дортмунд додатни 40 милиони евра и тоа поради многубројни клаузули кои се наоѓаат во договорот. Една од нив се однесува и на настапите на Дембеле во премиерната сезона, а по неа Барселона би морала да му плати на Дортмунд додатни десет милиони евра доколку овој 20 годишен играч настапи на 50 натпревари. Земајќи ги ја во предвид ново настанатата состојба поради која тој ќе отсуствува четири месеци од терените, невозможно е тој да одигра толку натпревари за Барселона во текот на оваа сезона, па тие десет милиони евра (непланирано) ќе останат во касата на каталонскиот клуб. Дембеле поради повреда на левата нога мораше да го напушти натпреварот против Гетафе после само 25 минути поминати на теренот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најново: Во Грција ќе можат да влезат и неваkцинираните

Прочитај во продолжение Во никој случај нема да биде услов за некој да влезе во Грција, да мора претходно да прими вакцина, потенцираше министерот за...

Ви излезе жицата од градниkот – немојте да ја фрлате, секоја жена треба да го знае овој трик

Ако носите градници со жица, сигурно некогаш сте биле негрвозни откако жицата ќе ви излезе од градникот. Иако некои дами често таа жица веднаш ја...

Променила само една навиkа и ослабела 20 килограми: Дру Баримор открила како ја довела линијата до совршенство

На 45 години може да се пофали со совршена фигура, но патот до совршена линија не бил воопшто лесен, како што признава и самата. „Како...

Северина во чест на новиот претседател на САД: Слиkи кои kренаа голема прашина

Од денес САД имаат нов претседател – Џо Бајден. Последниот ден на Доналд и Меланија Трамп во Белата куќа истече и сега во неа...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...
- Advertisement -