fbpx
6 C
Skopje

Позната причината поради која Џорџ Мајкл се уште не е пренесен во неговото вечно почивалиште

АКТУЕЛНО

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Починa “ШЕРИФ” Тоти – ТРАГЕДИЈА ВО РИМ

Енцо Тоти, татко на Франческо Тоти, почина на 76-годишна возраст. Тој беше пациент со срце, а кoроната го чинеше живот. Енцо го доби прекарот „Шериф“. Од...

Лидијa Димовa најави прес-конференција

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, најави конференција за печат. -Во врска со написите, кои деновиве беа пласирани на...

Филипче денес порано ги објави резултатите: Еве ги бројките по градови

Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 177 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 96,Куманово 5, Штип 7, Прилеп 1,...

Популарниот британски пеач Џорџ Мајкал, кој почина на само неколку денови пред Нова година, се уште не е погребан, а сеуште не се знае кога овој чин ќе биде извршен. Обдукцијата на телото се уште неможе да ја одреди причината за неговата смрт. Резултатите од токсиколошките испутувања, направени веднаш после обдукцијата, се уште не се излезени.

Како што пренесуваат британските медиуми, тоа ќе потрае уште неколку седмици.

„Се очекува резултатите да бидат готови до крајот на месецот. За сега нема нова информација, но според полицијата, смртта на пеачот е сомнителна“, изјавил анонимен извор за списанието „БГНЕС“.

Резултатите од овие истражувања треба да докажат дали во моментот на смртта во телото на Џорџ Мајкл имало одредени лекарства, наркотици или алкохол, кои би ја предизвикале смртта. Во секој случај, датата на неговиот погреб се уште не е позната на семејството.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

42 активни случаи на ковид кај учениците и 65 кај наставници

Министерството за образование и наука информира дека заклучно со 12 часот денеска, вкупно има 42 активни случаи на КОВИД-19 кај учениците и 65 кај...

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Скопјанка за битката со коронавирусот: Ова искушение ме научи дека љубовта кон семејството е највредното нешто

Скопјанката Билјана Тасева е училителка во основното училиште „Љубен Лапе“ во Скопје и таа е еден од пациентите кој ја добил „битката“ со коронавирусот....

Д-р Даниловски: Во јавниот превоз гледаме луѓе натискани како сардини

Ако споредиме колку млади се дружат навечер, се спроведува без мерки на заштита и ако споредиме колку луѓе одат на работа со јавен превоз,...

Границите со Грција остануваат затворени за нас – новата забрана трае до 25 октомври

Границите со Грција остануваат затворени до 25 октомври, откако двете министерски одлуки што се однесуваат на привремено ограничување на копнените, морските и авионските поврзувања...
- Advertisement -