fbpx
6 C
Skopje

Пратеничка од СДСМ: Дури ДПМНЕ беше на власт, луѓето го менуваа својот идентитет со бугарскиот пасош

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Невенка Стаменковска од ВМРО ДПМНЕ рече дека пратениците од СДСМ „раскажуваат приказни за деца“.

-Имате обврска како пратеници да го спроведувате Уставот и затоа барањето да се гласа за промена на името е барање со кое сами ќе си ја одредиме казната, рече Стаменковска.

Таа го повотри ставот на нејзината партија дека Договорот е ништовен затоа што, како што рече, „за првпат се случил договор во кој едната страна е незнајна“. Со Договорот, наведе Стаменковска, историските симболи ќе можеме да се користат само ако Грција го дозволи тоа.

И одговори Соња Мираковска од владејачкото мнозинство, кон чие излагање беше упатена оваа реплика, која рече дека улогата како пратеници е „да обезбедиме подобар живот за граѓаните и за земјата.

-Претходната власт потроши 11 години во комоција, а луѓето во тие години си го менуваа идентитетот со купување бугарски пасоши, но никој не се праша зошто се случува тоа. Со Договорот со Грција потврден е идентитетот, кажа Мираковска.

Извор: Нова ТВ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Kako мали имaле одличен вид: Како Саша и Дејан Матиќ го изгубиле видот (фото)

Пејачите Саша и Дејан Матиќ денес се многу популарни и речиси секоја песна што ќе ја испеат станува хит. Добро е познато дека тие...

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...
- Advertisement -