fbpx
26.8 C
Skopje

Причината поради која Роналдо не се најде на промоцијата на новиот дрес на Реал Мадрид

АКТУЕЛНО

На промоцијата на новата гарнитура дресови го немаше Роналдо, а тоа само додатно ги подзагреа шпекулаците дека тој ќе си замине.

Спонзорскиот договор на Португалецот со американската компанија за спортска опрема Најк, е причината поради која ѕвездата на Реал Мадрид не се најде на промоцијата на новиот дрес за идната сезона на европскиот првак.

Португалецот според договорот со Најк не смее да промовира други продукти освен оние на Најк, а пак Реал Мадрид за спонзор го има германски Адидас.

Тоа што се случи на промоцијата на дресовите на Кралевите само додатно ги подзагреа шпекулациите дека тој ќе си замине од Сантијаго Бернабеу, но, барем за момент истите се засега само на основ на шпекулации.

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -