fbpx
19 C
Skopje

ПСЖ и одржа лекција на Барселона, победа и за Бенфика

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Вечерва се одиграа првите два натпревари од осминафиналето во Лигата на Шампионите, неверојатен натпревар одигра тимот на ПСЖ, кој пред своите гледачи ја декласираше Барселона со 4:0.

На „Паркот на принцовите“ се случи неверојатен дебакл на „каталонците“, кои не беа на своето ниво. Домаќините го искористија тоа, па преку Ди Марија и Дракслер на полувреме имаа водство од 2:0.

Продолжија избраниците на Унаи Емери да играат феноменално и во продолжението, па со уште еден гол на Ди Марија и погодок на Кавани, остварија убедлива победа од 4:0, која беше и повеќе од заслужена.

Во вториот осминафинален натпревар, Бенфика пред своите гледачи со минимални 1:0 го совлада Борусија Дортмунд. Митроглу беше стрелец на голот во 48. минута од средбата. Само десет минути потоа Обамејанг можеше да изедначи, но не успеа да реализира удар од белата точка.

Реванш натпреварите ќе се одиграат во Германија односно Шпанија за 14 денови.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...
- Advertisement -