fbpx
0 C
Skopje

СДСМ: Груевски има изгубено контакт со реалноста, тој смета дека е поважен од Уставот

АКТУЕЛНО

Земјотрес од 5,1 степен вечерва пак ја стресе Лариса

Нов земјотрес со јачина од 5,1 степен со епицентар од 30 километри западно од Лариса вечерва во 19.24 часот беше регистриран во Грција. Најмалку 20...

Сонце, па дожд и снег- погледнете какво ќе биде времето до сабота

Во следните два дена ќе се задржи сончево и релативно топло време. Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните...

(ВИДЕО) Дарко и Сулејман од Берово: Од Корона се штитиме со по литро ракија на ден

Дарко и Сулејман од Берово се долгогодишните експерти во конзумирање на шливка Тие препорачуваат Беровската сливова ракија како е лекот против корона вирусот.Тие секојдневно се...

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...

Уставот обезбедува многу јасни решенија за излез од политичката криза.

Ѓорге Иванов мора да го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за формирање на новата Влада во Р.Македонија.

Никола Груевски има изгубено контакт со реалноста затоа е во заблуда дека тој е поважен од Уставот на Р.Македонија.

Неприфатливо и недозволиво е Груевски да поттикнува поделби во Македонија и да користи насилства само затоа што граѓаните избраа промени, а тој ја загуби власта.

Недозволиво е и од страна на Иванов, само за да го спаси Груевски да одговара за неговото криминално работење, да го крши Уставот и да ја пролонгира политичката криза на штета на граѓаните.

Ако Иванов и Груевски навистина ја сакаат Македонија како што велат, тогаш тие би го почитувале Уставот и ќе се повлечат.

Граѓаните во Македонија не сакаат нови парламентарни избори!

Тие веќе го поддржаа концептот едно општество за сите. Тие сакаат да живеат заедно, без поделби, во правна држава којашто обезбедува квалитетен живот за сите“, се вели во соопштението на СДСМ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Земјотрес од 5,1 степен вечерва пак ја стресе Лариса

Нов земјотрес со јачина од 5,1 степен со епицентар од 30 километри западно од Лариса вечерва во 19.24 часот беше регистриран во Грција. Најмалку 20...

ФОТО: Лила со раскошно деколте најави „нешто ново“

Една од најпознатите македонски ТВ-водителки Лила Филиповска уште еднаш ја покажа својата убавина , но и нејзиното бујно деколте. По модниот новогодишен едиторијал за познатата...

Сонце, па дожд и снег- погледнете какво ќе биде времето до сабота

Во следните два дена ќе се задржи сончево и релативно топло време. Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните...

Запленети лажни вакцини против коронавирус: Станале примарна цел на криминалните организации

Властите во Јужна Африка запленија повеќе стотици ампули лажни вакцини против ковид-19, по глобалното предупредување издадено од Интерпол дека вакцините станале примарна цел на...

(ВИДЕО) Дарко и Сулејман од Берово: Од Корона се штитиме со по литро ракија на ден

Дарко и Сулејман од Берово се долгогодишните експерти во конзумирање на шливка Тие препорачуваат Беровската сливова ракија како е лекот против корона вирусот.Тие секојдневно се...
- Advertisement -