fbpx
12 C
Skopje

Северина проговори за наводните здравствени и семејни проблеми

АКТУЕЛНО

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Хрватската пејачка Северина за најлудата вечер во годината пееше во Црна Гора. Таа во интервју за „Радио Бар“ прв пат оваа година одговори на сите прашања за наводните здравствени и семејни проблеми, за кои се пишуваше во сите регионални медиуми.

„Јас не читам вести веќе пет години. Една колешка многу порано се „исклучи“. Кога разбрав дека таа навистина добро живее, без да биде оптеретена со тоа што се пишува, одлучив и јас истото да го направам. Има многу лоши наслови кои навистина допринесуваат луѓето да неможат да создадат вистинска слика за нештата, а мислам дека има многу книги и филмови на кои би можеле да го потрошиме нашето време“, рече Севе.
Таа истакна дека е задоволна од 2016 година.

„Слушам дека многумина се жалат од 2016 година, но неможете во секоја година да имате се што посакувате. Мене, оваа година ми беше посебно драга. Го имам човекот на мојот живот до мене. Уживав со детето, својата фамилија, имав многу концерти… годината беше сосема солидна“, додаде Северина.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
- Advertisement -