fbpx
-0.3 C
Skopje

„Шпигел“ тврди: Роналдо силувал девојка и ја платил за да молчи

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Германскиот реномиран весник „Шпигел“ излезе со тврдења дека најдобриот фудбалер на светот, Португалецот Кристијано Роналдо силувал 20-годишна девојка во Лас Вегас, а потоа и платил за да таа молчи.

Според „Шпигел“, Роналдо на 13 јуни 2009 година силувал 20- годишна девојка во Лас Вегас во својот апартмант, а потоа платил 375.000 долари за да ја замолчи. Весникот наведува докази дека Роналдо со жртвата се договорил на 12 јануари 2010 година, а договорот го потпишал  неговиот адвокат Карло Осорио де Кастро.

Девојката се согласила на договорот под еден услов – Роналдо морал да го прочита нејзиното писмо напишано на шест страници во кое таа ги опишува своите чувства и повредите со кои се здобила. Девојката наводниот напад тој ден го пријавила во полиција, но во телефонскио разговор не го именувала Роналдо туку само рекла дека се работи за јавна личност и познат спортист.

По договорот со португалскиот фудбалер, таа одлучила да ја повлече пријавата, а на неговите адвокати им ги доставила и имињата на сите со кои разговарала за наводниот напад и со писмена изјава се обврзала дека ќе ги уништи сите докази.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Пронашол изгубен новчаник, подоцна добил писмо кое го расплакало

Се враќал од продавница, кога на паркингот до автомобилот забележал туѓ новчаник. Веднаш покажал дека е добар човек, со потегот кој го направил. Џастин Тарел...

Авиooн се срyшил, загинале 520 луѓе, а 35 години подоцна се појавил пак на радарите

Јапонски патнични авион со број JL123 на Japan Airlines се срушил на 12 август 1985 година. И до ден денес според статистиката тој е...

Една од последиците на коронавирусот е опаѓање на косата

Голем број луѓе со коронавирус по закрепнувањето пријавија проблем со опаѓање на косата, а некои познати личности решија да го споделат со јавноста. Една од...

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...
- Advertisement -