fbpx
7 C
Skopje

„Што сакаш прави“: Брена жестоко „распалила“ по Боба на јахта, па го напуштила!

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Во медиумите се појави веста дека Александра Пријовиќ е бремена, а нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ ја потврди ова вест. Меѓутоа, таткото на Филип, Боба Живојиновиќ од медиумите дознал дека ќе стане дедо.

Боба заедно со Лепа Брена се одмара во Будва, а како што пренесува „Српски телеграф“, Брена жестоко се скрала со Боба, си ги собрала работите и ја напуштила јахтата. Таа со пријателките го напуштила луксузниот брод и со такси заминала во хотелот.

„Брена полуде кога пристигна во Будва и го виде Боба како пие вино со пријателите. Одма му кажа да намали со алкохолот и дека нема да толелира такво однесување. Утредента Боба продолжи да пие вино, а Брена го остави во еден ресторан, па се врати со пријателките на јахтата да се одмори, вели добро известен извор и додава:

„Вистинска војна се случи кога Брена се раздели од пријателите, а Боба продолжи да пие, Брена му кажа да прави што сака и дека ќе оди во хотелот да спие“, изјави изворот.

Како што пренесуваат српските медиуми, Боба не се изнервирал поради заканите на Брена, па вечерта продолжил на забава во дискотека каде што пеел Ацо Пејовиќ. Од друга страна, следната вечер не се појавил на Брениниот настап во позната дискотека.

Иако е познато дека на нејзините настапи Брена често го поздравува Боба и му се заблагодарува на поддршката, овој пат не го поздрави.

Ни Брена ни Бобо не ги коментираа овие информации.

Извор:Вистина мк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -