fbpx
-5 C
Skopje

Швајнштајгер доби понуда која во животот никогаш не ја очекуваше

АКТУЕЛНО

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Искусниот германски фудбалер Бастиан Швајнштајгер (33) влегува полека во завршницата на кариерата. Легендата на михенски Баерн во изминатите години настапуваше во американската MLS лига за екипата на Чикаго Фајр, но од јануари е слободен играч.

Иако Швајнштајгер уште не одлучил што понатаму со неговата кариера, понудите на неговата адреса се почесто пристигнуваат. Една од нив во претходните денови е од тимот од кој тој никогаш не очекувал дека ќе го повика.

Се работи за германскиот тим Буна кој отворено ја повика легендата во својот тим.

“Сакаме да ти понудиме место во нашиот тим SG Buna. Овде ќе бидеш потполно мирен, ќе ти ги обезбедиме најдобрите услови, а секако ќе се најде место и за твојата сопруга Ана Ивановиќ и тоа во локалниот тениски клуб“ велат од тимот.

Од таму додаваат дека имаат посебна понуда за него. После натпревари и тренинзите батериите можеш да ги наполниш со 20 различни врсти на пиво. Набрзо ќе го засакаш градот, а тука има и фабрика за чоколади. На крајот, можеме да го крстиме стадионот по тебе. Чекаме да се јавиш“, стои во пораката на овој клуб.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Аца Лукас: Трошев пари за жени: Заработувам до 2 милиони евра годишно а сум изгубил 70 милиони евра на коцка

Заработувам помеѓу еден и пол и два милиони евра годишно. Сум изгубил околу 70 милиони евра на коцка, но заработив повеќе од 100 милиони...

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...
- Advertisement -