fbpx
1.4 C
Skopje

Сигурно сте во потрага по одговорот на прашањето: Како да добијам на казино?

АКТУЕЛНО

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...

Ова е едно од најчестите прашања кога се работи за коцкање. Вистина е дека може да се дојде до профит со следење на одредени стратегии. Но исто така вистина е и дека нема 100% гаранција, не постои таква стратегија што на вас ќе препушти само „слепо“ да играте. Како да добијам на казино, е прашањето кое го поставува секој почетник. Одговорот е многу едноставен, ваше е да собирате знаења, искуство, анализи, и да разивете добра статегија. Само на таков начин, со одлична информираност ќе дојдете до профит.

Како да добијам на казино – едноставно, размислувајте со ладна глава

Во оваа статија ќе може да ги погледнете кои се најчестите митови кога станува збор за кладење. Овие митови нема да ве доведат до профит во никој случај. Тие може да ви бидат од корист, за кога ќе се сретнете со нив да ги препознаете и избегнете. Затоа бидете на внимателни, на интернет постојат премногу информации, мора да ги одделите вистинските и корисните од оние лажните.

Мит бр.1 : Надмудрете ја слот машината со помош на софтвер

На интернет сигурно ќе сретнете сајтови на кои продаваат софтвер кој наводно може да ги „излаже“ слот машините. Според нас ова не е добра инвестиција. Затоа што дури и да постојат такви софтвери, треба да ви биде јасно дека како што ги пронајдовте вие, така ќе ги пронајдат и произведувачите на слот машини. Размислете добро, доколку постои таков софтвер, прво ќе го употреби сопственикот на стој софтвер, а нема да ви го продаде за смешна сума на пари. Затоа бидете внимателни и не наседнувајте на овој „евтин“ трик.

Мит бр.2 : Трик со жица, конец или селотејп

Можеби ви звучи смешно, но се изненадивме од бројот на луѓе кои веруваат во овој мит. Тоа е толку наивен трик, но и популарен на интернет. Прва работа е тоа што овој трик е илегален, па доколку бидете забележани ќе си направите големи проблеми.

И доколку овој трик функционираше, дали казината би постоеле? Секако дека тие треба да имаат профит. А тој профит најчесто им доаѓа од неинформирани играчи, кои наседнуваат на евтини трикови. Па така на тој начин прават „дебели“ загуби.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Од денес: Сите кафулиња, барови, клубови, обложувалници и трговски центри ќе работат само до 18:00 часот во соседна Србија

Работното време на ресторани, кафулиња, барови, клубови, обложувалници и трговски центри е скратено од денес до 18 часот, како дел од мерките донесени од...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Викенд диета: До понеделник 3 килограми помалку

Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...
- Advertisement -