fbpx
-2 C
Skopje

Сите се среќни освен таткото на Пријовиќ, кој не сакал пејачката да остане бремена, еве зошто

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Александра Пријовиќ е во вториот месец од бременоста, па членовите на нејзиното семејство се многу среќни поради убавите вести.

Сите од семејството Живоиновиќ од секогаш ја ценеле Александра бидејќи својата кариера ја граделе сама, а Лепа Брена и мајката на Филип се надевале дека таа после свадбата ќе остане бремена.

Дури и Стефан и Виктор, браќата на Филип повеќе пати коментирале дека тие двајцата ќе го имаат најубавото бебе.

Сепак таткото на Александра, Неделко, смета дека пејачката е премногу млада да биде мајка и дека има време за бебе, додека мајка и Борка посакала таа што побргу да затрудни.

Александра Пријовиќ не престанува да ги полни насловните страни на весниците, посебно откако официјално потврди дека таа и сопругот Филип Живоиновиќ очекуваат принова. Меѓутоа тајните на Пријовиќ од минатото конечно испливаа на површина.

Имено Александра денеска е една од најголемите ѕвезди на српската естрада, но ретко кој знае дека кариерата ја започнала на 13 години, под сосема друго име.

Таа тогаш се претставувала под името „Any“ и изгледала сосема поинаку. Ги снимила нумерите „Мајко“ и „Боли секој твој збор“, но вистинскиот успех го доживеала дури после учеството во музичкиот натправар „Ѕвездите на Гранд“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -